Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej


 

Strona główna
Aktualności
Galeria
Liturgia Słowa
Dokumenty
Św. Tarsycjusz
Msze Święte
Ciekawe strony

 

 

 

Dni skupienia

ODWOŁANE

 

aktualności

 


 • Odpust metropolitalny w Rudach

 

Szczęść Boże! Jak co roku pragnę prosić o obecność Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii w Rudach (Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP - niedziela, 15.08.2021).

Bardzo prosiłbym o 10 Szafarzy. Bardzo dziękuję za Waszą pomoc w poprzednich latach i już dziękuję za tegoroczną pomoc !

 ks. Krzysztof Konieczny

 

W związku z powyższym prosimy o zgłoszenia szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości. Posługa wyłącznie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia gdyż miejsc będzie przygotowanych tyle ile otrzymamy zgłoszeń.

Zgłoszenia na e-mail kontakt@szafarze-gliwice.pl

 


 • Nie będzie wielkopostnych dni skupienia

 

W myśl „Wytycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa” z dnia16 października 2020 roku (por. rozdz. VI, pkt. 1), wszelkie spotkania formacyjne w Diecezji Gliwickiej zostały zawieszone. Zaplanowane na Wielki Post 2021 r. Dni Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej nie odbędą się.

ks. Krystian Piechaczek


 • Nie będzie adwentowych dni skupienia

 

W myśl „Wytycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa” z dnia16 października 2020 roku (por. rozdz. VI, pkt. 1), wszelkie spotkania formacyjne w Diecezji Gliwickiej zostały zawieszone. Zaplanowane na Adwent 2020 r. Dni Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej nie odbędą się.

ks. Krystian Piechaczek


 • Częściowe przywrócenie posługi

 

Zgodnie z dekretem Biskupa Gliwickiego, Jana Kopca, z dnia 30 maja 2020 r., przywraca się częściowo do swojej posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy w czasie Mszy świętej mogą pomagać kapłanom i diakonom w udzielaniu Komunii świętej z zachowaniem właściwych przepisów liturgicznych. Nadal pozostaje w mocy zakaz zanoszenia przez nich Komunii świętej chorym; ta posługa pozostaje, zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem, w kompetencji kapłanów i diakonów.

ks. Krystian Piechaczek


 • Zawieszenie posługi

 

Zgodnie z pkt. 8 Dekretu Biskupa Gliwickiego z dnia 14 marca 2020 r.
zawiesza się na terenie Diecezji Gliwickiej posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej do odwołania. Decyzja została wydana w związku z panująca w Polsce pandemią koronawirusa.

ks. Krystian Piechaczek


 • Odwołane Dni Skupienia

 

W związku z zagrożeniem dla zdrowia wywołane koronawirusem, Biskup Gliwicki odwołał wszystkie wielkopostne skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. O nowym terminie wspomnianych spotkań poinformujemy w późniejszym terminie.


 


 • Wielkopostny Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

Dnia 14 marca 2020r. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce).
 
Dnia 21 marca 2020r. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek.

 
Dnia 28 marca 2020r (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.


 


 • Ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

 

Dnia 7 grudnia br. (sobota) odbędzie ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Uroczystość ustanowienia rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele katedralnym w Gliwicach.


 


 • Adwentowy Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

 

Dnia 23 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.


Dnia 30 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek.

 

Dnia 7 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce). Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10.30.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

 

1. Na Pielgrzymkę Rodzin przybywamy razem z rodzinami oraz zabieramy alby!!
2. Prośba do Nadzwyczajnych Szafarzy o pomoc w przygotowaniu pielgrzymki:
 

09.30 – czterech Nadzwyczajnych Szafarzy.

Przygotowanie stolika recepcyjnego + dwa krzesła ;

ustawienie nagłośnienia zewnętrzne.

11:00 Eucharystia

      - Zbiórka składki (kolekty) – 4 Nadzwyczajnych Szafarzy;

 
12.30 Przerwa na posiłek -czterech Nadzwyczajnych Szafarzy.

       Przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i ciastem;

 
15.00 Nabożeństwo: (ks. Krystian)

       - czterech Nadzwyczajnych Szafarzy do służby podczas nabożeństwa;


Po zakończeniu pielgrzymki ok. godz. 15.30

- czterech Nadzwyczajnych Szafarzy - sprzątanie po pielgrzymce (śmieci, uporządkowanie terenu);

 
 


 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce szczegóły na plakacie

 

 

 


 • Msza Święta Krzyżma

 

Prosimy o zgłoszenie się 8 chętnych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. do wzięcia udziału we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek 18 kwietnia 2019 r. o godz. 9:30 (na miejscu będzie trzeba być o 9:10) Zgłoszenia należy przesłać na adres kontakt@szafarze-gliwice.pl. Szczegóły przesyłam na adres e-mail po otrzymaniu zgłoszenia.

do tej pory zgłoszonych 4


 • Wielkopostne Dni Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

23 marca br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach.

 

30 marca br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich.

 

6 kwietnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu.

 


 • Adwentowe Dni Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

1. Dnia 24 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach dla dekanatów: Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin;

 

2. Dnia 1 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu dla dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek;

 

3. Dnia 8 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach dla dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce).

 

Msza Święta, która zostanie odprawiona 8 grudnia 2018 r. o godz. 10.30 w ramach adwentowego dnia skupienia, zostanie połączona z ustanowieniem nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Kurs dla nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

W sobotę 20 października 2018 r. o godz. 9.30 rozpocznie się kurs dla nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Miejscem spotkania kandydatów będzie Dom Formacyjny w Zabrzu Biskupicach (ul. Bytomska 39).

 


 • Odpust metropolitalny w Rudach

Szczęść Boże!

Jak co roku pragnę prosić o obecność Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. (Metropolitalny Odpust uroczystości Wniebowzięcia NMP - środa, 15.08.2018r.

Prosimy 14 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. do pomocy w rozdzielaniu Komunii św.

Bardzo dziękuję za Waszą pomoc w poprzednich latach i już dziękuję za tegoroczną pomoc !


Z Bogiem!

ks. Krzysztof Konieczny

 

W związku z powyższym prosimy o zgłoszenia szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości. Posługa wyłącznie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia gdyż miejsc będzie przygotowanych tyle ile otrzymamy zgłoszeń.

Zgłoszenia na e-mail kontakt@szafarze-gliwice.pl

(zgłoszonych 11 poszukujemy jeszcze 3 chętnych)


 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej [9 czerwca 2018 r.]


09.00 – przygotowanie pielgrzymki (teren obok bazyliki);

10.30 – przygotowanie do Eucharystii (w bazylice);

11.00 Eucharystia w bazylice (przewodniczy ks. bp Gerard Kusz);

12.15 Przerwa na posiłek (teran obok bazyliki)

13.30 Konferencja (w auli):

15.00 Nabożeństwo końcowe (w bazylice)

 

Zadania dla Nadzwyczajnych szafarzy:


09.00 Przygotowanie:

- budowa namiotu oraz przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i ciastem – 6 szafarzy;

- przygotowanie stanowiska recepcyjnego – 2 szafarzy;

- sprzątanie po pielgrzymce (śmieci, uporządkowanie terenu) – 6 szafarzy;

11.00 Eucharystia:

- zbiórka składki (kolekty) – 4 szafarzy;

15.00 Nabożeństwo:

- zespół liturgiczny 4 szafarzy;

 

 Zgłoszenia należy przesłać na adres kontakt@szafarze-gliwice.pl.

 


 

 


Strona główna | Aktualności | Galeria | Liturgia Słowa | Dokumenty | Św. Tarsycjusz | Msze Święte | Ciekawe strony

 kontakt: kontakt@szafarze-gliwice.pl
aktualizacja: 30 czerwca 2021.